Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kerbelada İmam Hüseyin’in Son Sözleri
Takvimler Muharremin onuncu gününü gösterirken, (10 Ekim 680) Kerbela sahrasında (çölde) Ehl-i Beyt’e karsı toplu soykırım baslar. Çocuklar, bebeler ve yaşlılar, uzaktan atılan oklarla katledilirler. Hz Hüseyin’in kardeşleri, yeğenleri teker teker Kerbela’da şehit olurlar. Iman Hüseyin son anında “…Simr Mel’un laneti Yezid’e biat edersen ölümden kurtulursun …“demesi karsısında, şu cevabı verir:

“… Ey Şam’lılar ben Hz. Muhammed Mustafa’nın gözünün nuru ve Ali’yyel Mürteza’nın ruhuyum siz beni öldürün.

Benim ceddi pak-ım Muhammed Mustafa, Bab-ı Nisan-ım Ali’yel Mürteza’dır; ne kadar Veli gelmiş geçmiş ise, velayet eserlerini hep benden ahs’ettiler. Benim temiz anlımda Ehl-i Beyt’in nurları parıldamaktadır.

Ben Allah’ın bütün isimlerinin sırrına mazhar olmuşum. Eğer sizin maksadınız nahak yere benim kanıma girmekse, zaten Ali oğullarına mazlumen ölmek miras düşmüstür. Eğer sizin fikriniz Hz. Muhammed ve Ali’yyel mürtezaya eziyet etmekse, iste görüyorsunuz ki, ben onların ruhuyum; hemen beni öldürmelisiniz..”
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping