Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12 Mayıs’ta İstanbul’da ‘Hakikat ve Adalet’ konferansı yapılacak
#1
galatasaray_anneler-1-e1557396146564.jpg&w=650&h=365


Plaza de Mayo’dan Galatasaray’a Gözaltında Kayıplar Mücadelesi’ni anlatan ‘Hakikat ve Adalet’ konferansı 12 Mayıs’ta İstanbul Karaköy TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Konferans Salonu’nda yapılacak. 

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın düzenlediği Plaza de Mayo’dan Galatasaray’a Gözaltında Kayıplar Mücadelesini anlatan ‘Hakikat ve Adalet’ konferansı düzenliyor. 12 Mayıs Pazar günü TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Konferans Salonu’nda yapılacak konferans üç oturumdan oluşuyor.

1. Oturumda Arjantin, İstanbul, Diyarbakır ve Şırnak’tan katılan kayıp yakınları konuşacak.

2. oturumda ise ‘Gözaltına kayıplar ve hukuk’ konuşulacak. Prof. Dr. Osman Doğru, Gözaltına kayıplar ve AİHM’i, Hukukçu Dr. Sezgin Tanrıkulu, Kayıp davaları ve cezasızlığı, Av. Gülseren Yoleri ise 700. hafta ve sonrasında hukuki süreci anlatacak.

3. Oturumda da Gözaltında kayıplar mücadelesinde insan hakları yaklaşımı konuşulacak. Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu, gözaltında kaybedilenlerin tutulmayan yası, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, insan hakları bağlamında gözaltında kayıplar mücadelesi, Prof. Dr. Ümit Biçer ise kaybedilenleri aramak konularını konuşacak. 
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi