Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avrupa’nın en büyük cemevi yeni yöneticilerini seçti
#1
Avrupa’nın en büyük cemevi yeni yöneticilerini seçti: Gelmek hak ise gitmek hakikattir

5c176684c03c0e10e087c108.jpg

Avrupa’nın en büyük cemevi İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’ndeki seçimde sarı ve yeşil listeler yarıştı. Seçimi, Kadir Yürük’ün yeşil listesi kazanırken yeni dönemde başkan adayı olmayan Hüseyin Üzüm “Gelmek hak ise gitmek hakikattir” diyerek veda etti.

AVRUPA’nın en büyük Cemevi unvanına sahip İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (İAKM- Cemevi), Londra’nın kuzeyinde yer alan Wood Green’deki cemevi binasında yeni yöneticilerini seçti. Normalden 1 ay erken yapılan 22. Dönem Yönetim Kurulu Seçiminde ‘Yeşil’ ve ‘Sarı’ listeler yarıştı. Seçimi, 276 geçerli oyun 178’ini alan Kadir Yürük’ün ‘yeşil’ listesi kazandı.

5c1765e0c03c0e10e087c0c8

Geçen dönem başkanı Hüseyin Üzüm’ün aday olmadığı seçimlerde Ali Aslan’ın sarı listesi ise 98 oyda kaldı. 

Dede Ali Dereli’nin gülbank okuyarak çerağ uyarması ve saygı duruşunun ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Kurula Dr. İsmail Bulut, Av. Miray Kaplan, Mahmut Aydoğan (Başkan) ve Mimar Murat Aydemir seçildi.

5c1765f8c03c0e10e087c0d0

CEMEVİMİZ KAZANDI
Bugüne kadar cemevine maddi, manevi katkı sunan, emeği geçen herkese ve basın görevlilerine teşekkür eden Üzüm, “Gelmek hak ise gitmek hakikattır. Hoşça kalın” diyerek veda etti. 
Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Başkanı İsrafil Erbil ise “Hangi liste kazanırsa kazansın asıl kazanan cemevimiz ve birliğimizdir” dedi.

5c176619c03c0e10e087c0da

LİSTEDE KİMLER VAR?
YEŞİL LİSTE: Alev Aydemir, Ali Aslan, Bektaş Kartal, Burçin Yılmaz, Dilber İmrek, Emmoş Güzel, Emsal Yaman, Hasan Bektaş, Hüseyin Çokyaşar, Kadir Yürük, Kazım Yıldırım, Mehmet Gül, Ömer Berk, Rıza Kulak, Seda Al, Serpil İşlek, Sevgi Sarıtaş, Şükrü Şahin, Sultan Bulut, Uğur Boran, Zeynel Akdoğan, Ali Osoy, Rüstem Özdemir, Özcan Çelik.
DENETLEME KURULU: Hüseyin Keskin, İmam Göztaş, Mustafa Sivas, Şevket Orman, Seyfullah Sönmez.
DİSİPLİN: Cihan Sığırtmaç, Fevzi Cinpolat, Mustafa Demir, Rüstem Özdemir, Savaş Hurman, Cemal Karabulut.

SARI LİSTE: Ali Kaplan, Kadri Yılmaz, İbrahim Mayıl, Meltem Boran, Hakan Bakır, Makbule Ay, Nilüfer Çivi, Serpil İşlek, Filiz Zengin, Döndü Balı, Ali Altuntaş, İsmail Kurban, Dursun Boran. Hıdır Aslan, Aytaç Şar, Ahmet erdal, Mahmut Demiralay, Gülali Gürgür, Latife Berk, Bektaş Kılınç, Doğan Tunç, İlhan Kale, Şükrü Şahin, Mehmet Ali Arslan. 
DENETLEME KURULU: İbrahim Doğan, Hüzeyin Özmen, Hüseyin Doğan.
DİSİPLİN KURULU: Halil Arslan, Lütfü Gümüş, Hüseyin Kahraman.
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping