Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#TANITIM! Aşkın İkrarı Yol İzle
13151649_1752297195014056_90152437089361...e=5C767E27

10 Haziran 2016

Bu ülkede isteyelim, yada istemeyelim, beğenelim, yada beğenmeyelim bize rağmen inançlar, kültürler, kimlikler vardır. Ben nasıl ki kimse gibi olmak istemiyorsam, birini de benim gibi olmaya zorlamamalı, dayatma yapmamalıyız. Ben bir Aleviyim, kadimden buyana hiçbir zaman Aleviler ister inançsal olarak, ister siyasal olarak ne egemen olabildiler, nede iktidar olabildiler. Ama işin garibi bilgiye, bilgiyle cevap vermeyenler tarafından her zaman kılıçtan, katliamdan, kırımdan geçtiler. En yakın bir geçmiş Çorum, Sivas, Maraş, ben yaraları kaşımak anlamında söylemiyorum gerçekler bunlar ve bende gerçekleri söylüyorum.  Aleviler asla inciten olmamıştır işte Bakın Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli hazretleri, incinsen de incitme demiştir. Bu kadar zorluklara rağmen bırakın Ali’sini, Velisini, Delisini bir delisi bile insani olmayan bir tavırda bulunmamıştır.  İşte biz bu filmi yaparken ayna tuttuk kendimize, yani gerçekliğin neresindeyiz, bu yaşamın bize öğrettiği gerçekliği ne kadar yaşayabiliyoruz  bütün sorun bu.” Diyen  Aydın , Filmin çekiminde kendilerine destek olan Kamber Yıldırım ile Arguvan halkına teşekkürlerini sundu.

Yönetmen Hüseyin Aydın yeni filmini anlattı: Rıza Şehri bir söylence değil

Hüseyin Aydın film yönetmeni. Derdi ise Aleviliğin unutulmaya yüz tutmuş yaşamını, felsefesini görsele dökerek satır başlarıyla insanlara hatırlatmak. İlk filmi Aşkın İkrarı Yol ile bunu yapmaya çalışan Aydın, şimdi ikinci filmi olan Rıza Şehri’ni çekmeye hazırlanıyor.

______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping