Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin Öğretmen Alımı
MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) 20 bin öğretmen alımı için branşlara göre kontenjan dağılımını yayınladı.

7262.jpg

Branşlara Göre Kontenjanlar; 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında hangi branştan ne kadar personel alınacağı merakla bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanlığı bugün kontenjan bilgilerini yayınlayarak merakları gidermiş oldu. Bu kontenjanlara göre en çok alım yapılacak olan alan sınıf öğretmenliği oldu.
Sınıf öğretmenliği alanında toplam 3 bin 47 öğretmen alımı gerçekleştirilecek. Diğer alanlardaki alım sayısı ise şöyle belirlendi: Türkçe 1.093, rehberlik 1.056, okul öncesi öğretmenliği 1.601, özel eğitim 1.002, İngilizce 2.038, ilköğretim matematik 1.401, din kültürü ve ahlak bilgisi 1.910 ve beden eğitimi 845.

Başvuru Şartları; Ücretli öğretmenlik alımı için başvuru yapacak adayların 2017 veya 2018 yılında yapılmış olan KPSS sınavlarından en az 50 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir. atama yapılacak bölüme göre 50 puan alınması gereken puan türü de değişmektedir.
Adayların TC vatandaşı olmaları ve bunun yanı sıra memuriyete engel bir ceza almamış olmaları gereklidir. adaylar başvurularını online bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra hangi sınav merkezinde sözlü sınava alınacakları da internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.
Hali hazırda askerlik görevi yapmakta olanlar da sınava girebilecektir. Ancak bunun yanı sıra askerde olduklarına dair bir belgeyi de teslim etmeleri gerekmektedir. Sözlü sınav sonucunda da başarılı olan adaylar tercih yapacaklardır.
Öğretmen alım kılavuzu için Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping