Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEB’den okullara yazı: Çocuklarınızı namaza götürün
namaz.jpg&w=650&h=365

Milli Eğitim Müdürlüğü, Diyanet projesini gerekçe göstererek öğrencilerin sabah namazına götürülmesi için okullara yazı gönderdi. Çok sayıda velinin tepki gösterdiği uygulamanın amacı, “Milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmek” olarak açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 yılındaki “Mevlid-i Nebi” haftasına tema olarak belirlediği “Peygamberimiz ve Gençlik” konusu çerçevesinde yürütülecek projeler, “Gençliğe Değer” başlığında toplandı. İlki geçen yıl düzenlenen ve velilerin tepkisiyle birçok ilde rafa kaldırılan “Sabah Namazı Buluşmaları” projesi bu kez de Çorlu’da hayata geçirildi.

MÜFTÜ: GEREĞİNİ YAPIN  

Çorlu İlçe Müftüsü Adem Gülmek, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı göndererek okullarda her perşembe günü yakın camilerde sabah namazı buluşmaları düzenlenmesi için “gereğinin yapılmasını” istedi. Yazıda, projenin Kaymakamlığın onayıyla yürütüldüğü belirtilerek “Sabah namazı buluşmaları konusunda ortaokul müdürlüklerimizin bilgilendirilmesini arz ederim” ifadesine yer verildi.

MEB OKULLARA TALİMAT VERDİ

Müftülüğün yazısını alan Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, vakit kaybetmeden harekete geçti. Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre yazının kendilerine ulaştığı tarihten iki gün sonra okulları bilgilendiren müdürlük, projenin geçen yıl da düzenlendiğini hatırlatarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında da devam edileceğini bildirdi.
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping