Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gazi Şehitleri Cemevi inşaatının tamamlanması için destek çağrısı
#1
goksel_fidan.jpg&w=650&h=365

İstanbul Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi’nde yapımı devam eden Gazi Şehitleri Cemevi’nde yasal prosedürler tamamlandı. Projesi hazır olan cemevinin yapımına başlandı. Gazi Şehitleri Cemevi Başkanı Göksel Fidan, cemevinin tamamlanması için halkın desteğine ihtiyaç olduğunu belirtti. 

İstanbul Sultangazi Zubeyde Hanım Mahallesi’nde bulunan PSAKD Gazi Şehitleri Cemevi’nde yasal prosedür tamamlandı ve cemevi inşaatına başlandı. Konuya ilişkin konuşan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Sultangazi Şubesi Gazi Şehitleri Cemevi Başkanı Göksel Fidan, “mahalle halkının ihtiyaçlarını gözettik ve tamamlanması için maddi desteğe ihtiyacımız var” dedi.

Projenin 2014 yılı itibariyle hazırlandığını kaydeden Fidan, arsanın 2013 yılında Sultangazi Belediyesi’nden tahsis ile alındığını kaydetti. Fidan, Cemevine ait arsanın tamamının 850 m2’lik bir alanı kapsadığını ortalama 450 m2’lik alanın üzerinde projelendirilen bir yapı inşa etmek istediklerini belirtti.

“KÜLTÜREL FAALİYETLER OLACAK”

Cemevi projesi hakkında konuşan Fidan şunları belirtti;

“Cemevi içerisinde inançsal, eğitimsel, kültürel, sosyal ve sanatsal birçok faaliyetin olacağı bir proje düşündük. İlk katta inançlarımızın yaşatılması ve onun görevlerinin yerine getirilmesi noktasında tasarlandı. Diğer katlarda bir katımız çok amaçlı konferans salonu düşündük. Bu salonda tiyatro ve sinema gösterimleri yapılabilecek bir salon olacak. Kütüphanemiz olacak. Projede çocuklarımızın gençlerimizin eğitimine katkı sunabilecek dersliklerimizde var. Ayrıca mesleki kurslar bölümümüzde olacak ki mahalle sakinlerine yönelik meslek edindirmeye yönelik çalışmalar yürütülecek. Burada atölyeler mevcut olacak. Kültürel ve eğitimsel faaliyetlerimiz olacak. Resim ve heykel çalışmaları olacak. Bir katımızı da cem ibadeti için düşündük.”

“GÜCÜ OLAN DESTEĞİNİ ESİRGEMESİN”

Cemevinin inşaatı sürecinde halk ile dayanışma içerisinde olacaklarını söyleyen Göksel Fidan, inşaatın tamamlanması için halkın desteğinin gerekliliğine vurgu yaparak şu çağrıda bulundu;

“Merkezimizi yaparken halk ile dayanışma içerisinde inşa edebileceğimizi düşündük. Belediyelerimizin birçoğu ile görüşmeler yaptık. Burayı Sultangazi Belediyesi bize tahsis etmiş oldu. Kiralama üzerinden oldu bu tahsis. İnşaatımızı yapabilmek üzere iş insanlarından ve belediyelerden taleplerimiz oldu. Belli iş insanlarından katkılar aldık. Diğer belediyelerden ise bir katkı göremedik. Genel anlamda 2 yıllık süreç içerisinde teknik olarak kazıklama çalışması yaptık. Hafriyatını da aldık ve maliyeti yüksek oldu. Ama çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonrada katları çıkabilecek alt yapımız hazır. Usta ve kalfalarımızın ödemelerini yapabilmemiz için desteğe ihtiyacımız var. Hangi etnik ve inanç kümesinden olur ise olsun burası halkın yeridir. Desteklerini bekliyoruz. Burada halkın talepleri vardır ve bu talepler dikkate alındı. Burası mahalle sakinlerinin öz yeridir. Bir an önce faaliyete geçirmek için finansman desteği arayışlarımız sürüyor. Destek arayışımızı da bir kez daha belirtmiş olalım. Gücü olan imkânı olan desteklerini esirgemesin.”
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi