Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elif Ana Hakka yürüyüşünün 27’nci yılında anıldı
#1
elif-ana-anma6.jpeg&w=650&h=365

Maraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Pulyan köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Elif Ana anması bu yıl da yüzlerce kişinin katılımıyla söylenen deyişler ve dönülen semahlarla gerçekleştirildi. Anmada konuşan Elif Ananın oğlu Mehmet Ocak, anmaya lokmaları ile katkı sunan herkese teşekkür etti.

Maraş ve çevre illerden bir çok kişi Elif Ana anması için bir gün öncesinden Maraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Pulyan köyünde bulunan Elif Ana türbesine geldi.

Bölgede bulunan Alevi canlar için önemli bir yeri olan ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ederek, kurbanlarını kestiği ve niyazlaştığı Elif Ana türbesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Elif Ana anması yüzlerce kişinin katılımıyla bu yıl da gerçekleştirildi.

Anmaya çevre illerde bulunan Alevi kurum temsilcileri, Maraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Maraş Valisi Vahdettin Özkan, CHP Maraş Milletvekili Ali Öztunç, Kureyşan Ocağı Piri Garip Bozkurt katıldı.

Yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşan Elif Ananın oğlu Mehmet Ocak, “Bugün burada toplanan Elif Anayı anmaya gelen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca burada gelen canlara hazırlanan lokmalara katkı sunan herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum, lokmaları kabul olsun” dedi.

Yapılan anmada Pir Garip Bozkurt’un söylediği deyişlerle canlar semaha dururken, gelen misafirlere ve canlara hazırlanan lokmalar dağıtıldı.
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi