Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 Ekim Anıtı’na ırkçı saldırı
#1
10-ekim-anitina-irkci-saldiri.jpg?fit=620%2C411&ssl=1

IŞİD’in saldırısıyla 103 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara Tren Garı önündeki sembolik 10 Ekim Anıtı’na, saldırı yapıldı. Anıta saldıranlar yaşamını yitirenlerin üzerine çarpı işareti ve bayrak çizerek ”Milli Türk Talebe Birliği” yazdı.

Ankara Tren Garı’nda IŞİD’in 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 103 kişinin isimlerinin bulunduğu sembolik 10 Ekim Anıtı’na saldırı oldu. 10 Ekim Anıtı’na saldıran Milli Türk Talebe Birliği olduğu öğrenildi. Anıt üzerine imsilerini ve kaşelerini basan saldırganlar, anıtta ciddi tahribat yaratıp çarpı işareti koyarak, Türk Bayrağı resmini çizdi.

Kaşelerini basmışlar

10 Ekim-Der Eşbaşkanı avukat Mehtap Sakinci Coşgun, saldırıya tepki gösterdi. Coşgun, anıta defalarca saldırı olduğunu söyleyerek, ilk defa saldırıyı düzenleyenlerin kim olduğunu öğrendiklerini belirtti. Saldırının anıta dönük bugüne kadar yapılan en kapsamlı saldırı olduğunu dile getiren Coşgun, “Bundan önce anıta kısmi zararlar vermişlerdi. Şu an yapılan şey anıtı tamamen işlevsiz hale getirmeye yönelik ve ilk defa muhatap biliyoruz; Milli Türk Talebe Birliği. Kendi kaşelerini de basmışlar” dedi.

‘Üzgün ve öfkeliyiz’

Anıtın üzerine yazılan yazılara dikkat çeken Coşgun, “Ötekileştiren ve hedef gösteren, orada hayatını kaybedenleri terörize eden bir yaklaşım bu. 30 Ekim’de kitlesel bir protestoya dönüştürmek istiyoruz. İnanılmaz üzgün ve öfkeliyiz. Artık anıta saldırılar aleni, kendisini de ifşa edecek şekilde. Bundan sonra anıtla yapılacak en ufak bir saldırıya tahammülümüz yok. Gereken hukuki yollara başvurup suç duyurusunda bulunacağız. Bu vandallıktır. Asla geri adım atmayacağız” dedi.
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi