Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Levent Kırca'nın son mektubu (3. ölüm yıldönümü)
Heart 
Karaciğer kanseri tedavisi gören tiyatro sanatçısı Levent Kırca, 12 Ekim 2015'de 65 yaşında hayatını kaybetti. Aramızdan ayrılalı üç yıl olan sanatçı bugün çeşitli etkinliklerle anılıyor. İşte Kırca'nın ölmeden önce hastane odasında yazdığı son mektubunda yer alan satırlar...

,7xm7I0d_O0GIKEb32EYKig.jpg?w=960&mode=m...2101610560

"1974'de TRT ile girdim hayatınıza. O günden bu yana bayağı bir zamanınızı aldım. 41 yıl... Teşekkür ederim size, anılarınızda bana yer açtığınız için. İki kardeş bir çorap yüzünden kavga edebilirler. Ama komşunun çocuğu sorun çıkardığında iki kardeş birlik olur. Hacısı, ateisti takımı gol attığında sarılır, ağlarlar. Düşman ülke sana savaş açtığında ülke birlik olur...

,z0wuT82mZ0O9PGX8_LzYyQ.jpg?w=960&mode=m...2101610560

Toprağım dediğin adamın her işine koşarsın. Memlekette yüzünü bile görmek istemediğin, başka şehirde canın, memleketlin olur. Toprak aynı toprak, biraz tozlu, biraz killi. Su aynı su, biraz berrak, biraz kireçli. İnsan olarak birbirimizi sahiplenmek, birleşebilmek için uzaylıların dünyayı istila etmesi mi gerekir?

,ryJzIhRWX0qfJRpt0vobNQ.jpg?w=960&mode=m...2101610560

Güzellikler paylaştıkça değerlenir, kötülükler çoğaldıkça kanıksanır.

Güzel şeyler paylaşabildiysek sizinle, ne mutlu bana.

Dik durun... Adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin.

Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk'le kalın, cumhuriyetle kalın, hoşça kalın."
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping