Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Berkin Elvan davası ertelendi; tanık polisler yine hiç bir şey hatırlamadı
berkin-elvan_1_1.jpg&w=650&h=365

Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın öldürülmesine ilişkin açılan davanın duruşması bugün İstanbul Adliyesi’nde görüldü. Tanık polislerin ifadelerinde olay gününü ‘hatırlamadıklarını’ söylemesi dikkat çekti.

Gezi eylemleri sırasında İstanbul Okmeydanı’nda polisin attığı biber gazı fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın davası İstanbul Adliyesi’nde bugün devam etti.  Duruşmada olay günü Okmeydanı’nda görev yapan ZET denilen gaz kapsülü atan tüfeği kullanan polisler tanık olarak dinlendi.

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre tanık olarak ifadeleri alınan polis memurları olay günüyle ilgili ‘hiçbir şey’ hatırlamadıklarını belirtti.

Polis Mehmet Çelik savunmasında “Şişli emniyetin üst katında çalışıyordum. Olay yerine hiç gitmedim. Orada değildim” dedi. Çelik, duruşmada kendisine izlettirilen kamera görüntülerindeki hiçbir polisi tanımadığını söyledi.

Tanık polis Ömer Koç ise “O dönem yoğun bir çalışma temposu altındaydık. Hiç istirahat etmeden görevimizi yürüttük. Sürekli mobil halindeydik. Gaz tüfeği kullandığımı hatırlamıyorum” dedi.

Duruşma, 28 Kasım’a ertelendi.

NE OLMUŞTU?

10 Mayıs’ta görülen duruşmada tanıklar dinlenmiş, olay anındaki ve sonrasındaki görüntülerin incelenmesi için görüntüler İstanbul Jandarma Kriminal’e gönderilmişti. Görüntülerdeki kişinin yüzde 70’in üzerinde Polis Fatih Dalgalı olduğunun tespit edildiği duruşmada sanık hakkındaki tutuklama talebini mahkeme reddetmişti.

Gezi Parkı eylemlerinin sürdüğü günlerde Okmeydanı’ndaki evinden ekmek almak için dışarı çıktığı sırada polisin attığı gaz fişeğiyle başından yaralanan Berkin Elvan, 269 gün komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014’te hayatını kaybetmişti. 
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping