Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ne Kur’an’sız Ali ne de Ali’siz Kur’an olur
174263.jpg?1536922380

Geçtiğimiz günlerde Esenyurt Belediyesi tarafından Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine yaptırılan sosyal tesis hizmetin açılışını gerçekleştiren Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Cem TV’yi ziyaret ederek Muharrem ayı mesajı verdi.

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe,  Muharrem ayı matem ayı diyerek birlik beraberlik mesajları verdi.

Alatepe, açılışı gerçekleşen Hacı Bektaş-ı  Veli kompleksinin   ilk etabı  olan sosyal tesise değinerek Alevi vatandaşların ziyaretlerini rahatlıkla yapabilmeleri için beş  ayrı cemevinden yaklaşık bin üç yüz vatandaşımızla Hacı Bektaş’a  gittik ve 750-800 canın oraya gittiğinde hizmet alma imkanı olan bir tesisin açılışını gerçekleştirdik dedi.

Alatepe  Muharrem ayı mesajında ise;

Hicri yılbaşı, bizi mutlu edecek bir yılın başıdır ama aynı zamanda da Muharrem ayı olması dolayısıyla bizi buruk kılıyor. Deniliyor ya ben yandım, o da yandı, su serptim ateş sönsün, serptiğim su da yandı. Bizim sularımızın dahi yandığı acıyı yaşıyoruz. Allah bize ikilik çıkartacak olayları yaşatmasın çünkü biz şuna inanıyoruz;  ne Hüseyin’siz Kur’an ne de Kur’an’sız Hüseyin olur, ne Kur’an’sız Ali ne de Ali’siz Kur’an olur. Babama sordum, biz alevi değiliz niye benim adı Ali, babam dedi ki oğlum din Muhammed üzerine inmiştir. Temelde Muhammed vardır ama onun önü, arkası, sağı, solu Ali'dir. Ali'nin yolunda gideceksin ki doğru gidesin. Allah Bize de Ali'nin yolunda, ehlibeytin yolunda, peygamberimizin yolunda gitmeyi nasip etsin. Buradan  Cem TV aracılığıyla bütün canlara muharrem yasımızın bir daha böyle olayları yaşamamak için iyiliklere vesile olmasını diliyorum.
______
 Aşığın hikâyesini durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor..
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping